Jak wygląda akcja "Chroń Obrońcę" w polskich szkołach?

Jak wygląda akcja "Chroń Obrońcę" w polskich szkołach? 

Wszystko zaczęło się od prośby żołnierzy walczących na froncie wschodnim. Potrzebowali oni pomocy w wykonaniu i dostarczeniu dla nich ochrony, czyli siatek maskujących. Tak w naszej fundacji zarodził się nowy projekt. Wsparło go chętnie III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, które od pierwszych dni wojny wspiera suwerenność Ukrainy i uczestniczy w licznych naszych akcjach i zbiórkach. Członkowie zespołu 3LAB oraz liczni wolontariusze ze szkoły, biorą udział w akcji „Chroń obrońcę” – przyczyniającą się do zmniejszenia liczby ofiar i ran wśród ukraińskich żołnierzy.


W okresie 11.06-13.06 zespół z Pracowni Innowacji  3LAB: Dasha Geleta, Wojciech Kuberka, Antoni Czmyr i Igor Morawski zbudowali wielką ramę. Jest ona niezastąpionym elementem, dzięki któremu łatwiej jest przeplatać materiał między oczkami. Zapraszamy do obejrzenia wzruszającego filmu na ten temat:

Zobacz film

Z kolei 14.06.2023 ruszyły prace nad siatką, która została już powieszona. Jedna grupa wolontariuszy tnie materiał, imitujący liście, natomiast druga grupa przeplata go między oczkami, uzyskując jak najlepsze efekty kamuflażu:   

Zobacz film


Do inicjatywy chętnie dołączyła również cała społeczność gdyńskiej szkoły, będąca przykładem tego, jak powinna wyglądać pomoc i współpraca z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują– trwa teraz zbiórka lekkich materiałów (mogą być niepotrzebne ubrania) w kolorach maskujących, charakterystycznych dla różnych pór roku: zielonym, brązowym, ciemnym żółtym. Można je dostarczać do kartonu, który znajdywać się będzie obok siatki, w korytarzu przy wejściu do internatu.
"Chroń obrońcę" - przyczyń się do zmniejszenia liczby ofiar i ran wśród ukraińskich obrońców. Przyczynić się do zwycięstwa.
Edukacja i świadomość: 
Podziel się informacjami o akcji "Chroń obrońcę" w swoim otoczeniu. 
Zorganizuj prezentację, spotkanie lub warsztaty, aby podkreślić znaczenie tej inicjatywy i zachęcić innych do włączenia się. 
Możesz również używać mediów społecznościowych lub lokalnych mediów, aby dotrzeć do większej liczby ludzi i zwiększyć świadomość na temat sytuacji na Ukrainie.


Wsparcie finansowe: 
Jeśli nie masz możliwości bezpośredniego zaangażowania się w tworzenie maskującej siatki, możesz wesprzeć akcję finansowo. 
Wsparcie finansowe pozwoli na zakup niezbędnych materiałów i dostarczenie pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. 

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wkład ma znaczenie. 
Poprzez zaangażowanie się w akcję "Chroń obrońcę" możemy wyrazić naszą solidarność z ukraińskimi obrońcami i wesprzeć ich w walce przeciwko rosyjskiej agresji.


Dane do kontaktu:

Telefon: 574-233-205 ;

E-mail: info@unitedall.pl ;

www.unitedall.pl

# Post Tags